instytut włókiennictwa
 
polski   english


 
Konkurs na zaprojektowanie nowego znaku graficznego dla IW

Miło nam ogłosić wyniki konkursu na znak graficzny Instytutu Włókiennictwa. Zdajemy sobie sprawę, że czekaliście z niecierpliwością, ale prac było tak dużo, że jury stanęło przed naprawdę trudnym wyborem. Ostatecznie zdecydowano o nie przyznaniu pierwszego miejsca. W zamian za to postanowiono przyznać jedną nagrodę za drugie miejsce i dwie nagrody za trzecie miejsce.

 

Oto wyniki:

2. miejsce - Maciej Kwaśniewski

3. miejsce - Katarzyna Jarzyńska i Bartłomiej Rózga

3. miejsce - Magdalena Kieruzel

 

Z nagrodzonymi będziemy kontaktować się osobiście.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i życzymy sukcesów w dalszej działalności graficznej i artystycznej.

 

 


więcej...
  

Dyrektor Instytutu Włókiennictwa informuje, że po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Naukową IW,
Pani dr hab. inż. Małgorzata Cieślak od dnia 01.01.2018 r. obejmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego IW.

  
HR_01.jpg
HR Excellence in Research

Komisja Europejska przyznała Instytutowi Włókiennictwa logo HR Excellence in Research i tym samym potwierdziła, że Instytut stwarza stymulujące i sprzyjające środowisko pracy dla naukowców. 


więcej...
 
 
certyfikat_jakosci_roku2017.jpg
Certyfikat JAKOŚĆ ROKU®

Kapituła Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®2017 wyłoniła Laureatów. Jednym z nich w kategorii NAUKA został Instytut Włókiennictwa za Projekt POIG.01.03.01-00-006/08 ,,Barierowe materiały nowej generacji chroniące człowieka przed szkodliwym działaniem środowiska", akronim ENVIROTEX. Wyróżnienie stanowi docenienie profesjonalizmu, zaangażowania i dążenia do doskonalenia jakości przy opracowaniu innowacyjnych rozwiązań w ramach projektu.


więcej...
 
 
KTD.jpg
Katalog TKANINY DEKORACYJNE


więcej...
 
 
IMG_0260.JPG
X Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2017

Pięć medali i Nagroda  Prezesa Urzędu Patentowego RP dla wynalazków Instytutu Włókiwnnictwa


więcej...
 
 
IMG_0310x.JPG
Europejskie Targi Kreatywności i Innowacji Euroinvent IASI Rumunia

W dniach 25-27 maja 2017 r. odbyły się w Rumunii Europejskie Targi Kreatywności i Innowacji  Euroinvent  na których Instytut Włókiennictwa otrzymał:


więcej...
 
 
obr1.jpg
Obrazy tkane

Zakład Naukowy Mechanicznych Technologii i Wzornictwa Wyrobów Włókienniczych opierając się na wieloletnim doświadczeniu, wykorzystując żakardową technikę tkania wykonuje tkane obrazy obiektów zabytkowych, rekonstrukcje (repliki) tkanin zabytkowych, oraz tkane materiały promocyjne i reklamowe.

Ponadto wykorzystując specjalistyczny wzorniczy program komputerowy wykonuje graficzne opracowania projektów tkanin dla wszystkich typów wyrobów żakardowych wraz z doborem ich struktury i technologii wytwarzania. Do każdego projektu wykonuje się wzornicę sterującą maszyną żakarda w postaci nośnika analogowego i cyfrowego.

Wykonujemy projekty pod indywidualne zamówienie.

 

Posiadamy także bazę gotowych, tkanych obrazów obiektów zabytkowych możliwych do zakupienia. Osoby zainteresowane współpracą lub zakupem prosimy o wcześniejszy kontakt. 


więcej...
 


 
ENVIROTEX

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

w sprawie zawarcia umowy licencyjnej na korzystanie z technologii 

pt. "Sposób wytwarzania barierowych materiałów włókienniczych"


więcej...
 
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT - Dyrektor Instytutu Włókiennictwa  w Łodzi zaprasza zainteresowane podmioty do składania ofert w/s zawarcia umowy na udzielenie upoważnienia (licencji niewyłącznej) na korzystanie z wynalazku pt.: „Sposób wytwarzania barierowych materiałów włókienniczych’’.

„Informacje o wynalazku można uzyskać w Biuletynie Urzędu Patentowego: BUP nr 12/2012 z 04.06.2012 oraz na stronie Urzędu Patentowego RP (www.uprp.gov.pl) w bazie danych UP RP – wynalazek P393076” i załączonego pliku.


więcej...
 

 
Film promujący Projekt ENVIROTEX


 
 
 
© 2007 Copyright IW.lodz.pl.
All Rights Reserved.
projektowanie stron internetowych