instytut włókiennictwa
 
polski   english


wyklad_18_05_2018_1.jpg
Rozwijamy współpracę międzynarodową!

W dniu 18 maja w Instytucie Włókiennictwa gościła z wizytą pani profesor Anita Tarbuk z Wydziału Technologii Tekstyliów Uniwersytetu w Zagrzebiu, z Chorwacji, która odwiedziła IW na zaproszenie Dyrekcji Instytutu.

Spotkanie miało na celu rozszerzenie współpracy i wymianę doświadczeń naukowych. Gość w  swojej prezentacji przedstawił działalność swojego Wydziału jak i obszary naukowe, na których jej wydział i Instytut Włókiennictwa mogliby podjąć współpracę w zakresie rozwijania nowych technologii włókienniczych. 

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zrealizować wiele wspólnych projektów.


 
 
a_gazele_biznesu_2017.jpg
ZŁAPALIŚMY GAZELĘ!

Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2017. Jest to nagroda przyznawana przez dziennik Puls Biznesu, honorująca firmy, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi zapewniają sobie miejsce wśród liderów rynku. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

 https://www.pb.pl/fotorelacja-z-gali-gazele-biznesu-2017-w-lodzi-906268

BRAWO MY!

 


 
 


Z dniem 19 lutego 2018 r. na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Włókiennictwa w Łodzi został powołany dr hab. inż. Maciej Boguń  


Dyrektor Instytutu Włókiennictwa informuje, że po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Naukową IW, Pani dr hab. inż. Małgorzata Cieślak od dnia 01.01.2018 r. obejmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego IW. 
HR_01.jpg
HR Excellence in Research

Komisja Europejska przyznała Instytutowi Włókiennictwa logo HR Excellence in Research i tym samym potwierdziła, że Instytut stwarza stymulujące i sprzyjające środowisko pracy dla naukowców. 


więcej...
 
 
certyfikat_jakosci_roku2017.jpg
Certyfikat JAKOŚĆ ROKU®

Kapituła Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®2017 wyłoniła Laureatów. Jednym z nich w kategorii NAUKA został Instytut Włókiennictwa za Projekt POIG.01.03.01-00-006/08 ,,Barierowe materiały nowej generacji chroniące człowieka przed szkodliwym działaniem środowiska", akronim ENVIROTEX. Wyróżnienie stanowi docenienie profesjonalizmu, zaangażowania i dążenia do doskonalenia jakości przy opracowaniu innowacyjnych rozwiązań w ramach projektu.


więcej...
 
 
KTD.jpg
Katalog TKANINY DEKORACYJNE


więcej...
 
 
obr1.jpg
Obrazy tkane

Zakład Naukowy Mechanicznych Technologii i Wzornictwa Wyrobów Włókienniczych opierając się na wieloletnim doświadczeniu, wykorzystując żakardową technikę tkania wykonuje tkane obrazy obiektów zabytkowych, rekonstrukcje (repliki) tkanin zabytkowych, oraz tkane materiały promocyjne i reklamowe.

Ponadto wykorzystując specjalistyczny wzorniczy program komputerowy wykonuje graficzne opracowania projektów tkanin dla wszystkich typów wyrobów żakardowych wraz z doborem ich struktury i technologii wytwarzania. Do każdego projektu wykonuje się wzornicę sterującą maszyną żakarda w postaci nośnika analogowego i cyfrowego.

Wykonujemy projekty pod indywidualne zamówienie.

 

Posiadamy także bazę gotowych, tkanych obrazów obiektów zabytkowych możliwych do zakupienia. Osoby zainteresowane współpracą lub zakupem prosimy o wcześniejszy kontakt. 


więcej...
 


 
ENVIROTEX

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

w sprawie zawarcia umowy licencyjnej na korzystanie z technologii 

pt. "Sposób wytwarzania barierowych materiałów włókienniczych"


więcej...
 
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT - Dyrektor Instytutu Włókiennictwa  w Łodzi zaprasza zainteresowane podmioty do składania ofert w/s zawarcia umowy na udzielenie upoważnienia (licencji niewyłącznej) na korzystanie z wynalazku pt.: „Sposób wytwarzania barierowych materiałów włókienniczych’’.

„Informacje o wynalazku można uzyskać w Biuletynie Urzędu Patentowego: BUP nr 12/2012 z 04.06.2012 oraz na stronie Urzędu Patentowego RP (www.uprp.gov.pl) w bazie danych UP RP – wynalazek P393076” i załączonego pliku.


więcej...
 

 
Film promujący Projekt ENVIROTEX


 
 
 
© 2007 Copyright IW.lodz.pl.
All Rights Reserved.
projektowanie stron internetowych